úvod | Gymnázium F. X. Šaldy
Studentský historický projekt - Gymnázium F. X. Šaldy
česky english
Liberec - Česká republika

Prezentace pro rodiče

Dne 22. listopadu se na našem gymnáziu konaly třídní schůzky. Při této příležitosti jsme se rozhodli uspořádat výstavu a prezentaci našeho projektu.

Od půl páté byla pro rodiče, profesory, ale i studenty našeho gymnázia připravena v místnosti C1 výstava, která návštěvníkům představila ve stručnosti náš projekt. Výstava byla pojata formou plakátů, které návštěvníky informovaly o projektu, ale i všeobecně o emigraci v roce 1948.

Po celou dobu výstavy byl promítán film Neviditelné oběti komunismu II. , který natočili sami studenti. DVD s tímto filmem a sborník studentských prací si bylo možné po celou dobu zakoupit.
Krátce po schůzkách začala multimediální prezentace. Úvodní slovo pronesla Alena Čechová a po ní již předvedla první část prezentace Tereza Liepoldová.

Tereza v prezentaci představila skupinu, která v srpnu a září procestovala Toronto, Vancouver, Calgary a Edmonton. V prezentaci byly k vidění zajímavá místa, která studenti navštívili a lidé, se kterými se setkali. Tuto skupinu tvořili dvě studentky našeho gymnázia Tereza Liepoldová a Alena Čechová, a Jakub Hodboď.

V druhé části prezentace představila Anna Simbartlová skupinu, která se v srpnu a září vydala do Montreálu, Ottawy a Toronta, aby zde zkoumala osudy dalších československých exulantů. Tuto skupinu tvořily dvě studentky, Markéta Kopalová a Anna Simbartlová, a dva profesoři našeho gymnázia, Pavel Knobloch a Václav Ulvr.

Také Anna předvedla velmi pěknou prezentaci, která návštěvníkům alespoň trochu přiblížila zajímavá místa a lidi, která studenti v Kanadě navštívili.

Velmi nás potěšila zájem rodičů jak o výstavu, tak i o následnou prezentaci a všeobecně zájem rodičů o náš projekt.

 

Josef Minařík, Ondřej Bejbl © 2006 | bannery