úvod | Gymnázium F. X. Šaldy
Studentský historický projekt - Gymnázium F. X. Šaldy
česky english
Liberec - Česká republika

Prezentace projektu v rámci oslav 90. výročí založení školy

Dne 15. května 2010 oslavilo Gymnázium F. X. Šaldy významné jubileum. Je tomu právě 90 let, kdy bylo gymnázium založeno a u této příležitosti se pořádal den otevřených dveří pro všechny absolventy, kteří v minulých letech naší školou prošli. Při tomto slavném dnu jsme návštěvníkům představili také výsledky naší výzkumné činnosti, na kterém rádi demonstrujeme úroveň odborné činnosti na gymnáziu dnes.

Během několika hodin se v mateřské třídě našeho projektu – ve třídě dějepisu vystřídalo mnoho lidí, kteří byli naší prací skutečně uchváceni. Oproti besedám na základních školách jsme zde měli možnost představit se také před staršími posluchači, kteří o historii naší země mnoho vědí a mají také své vlastní životní zkušenosti s minulým režimem. Právě od nich poté uznání dobré práce potěší asi nejvíce.

Pár návštěvníků projekt dokonce zaujal natolik, že neváhali ve třídě zůstat téměř celou hodinu a celou prezentaci si tak vyslechnout již poněkolikáté. Při odchodu jednoho z pánů jsem se poté dozvěděl o jeho minulosti, která byla emigrací také do značné míry poznamenána. Případnou spolupráci jsme si nabídli vzájemně.

Za celý projekt Neviditelné oběti komunismu bych rád našemu gymnáziu popřál mnoho dalších šťastných let, po které bude z nás mladých dělat skutečné dospělé s touhou po vzdělání. Naším darem je potom prezentace dobrého jména školy, která se samozřejmě také podílí na úspěchu našeho projektu.

Lukáš Hájek

Josef Minařík, Ondřej Bejbl © 2006 | bannery